I letos budeme na veletrhu Ampér

Více informací
I letos budeme na veletrhu Ampér

I letos budeme na veletrhu Ampér

Více informací
I letos budeme na veletrhu Ampér

JSEM V KNX ÚPLNÝ ZAČÁTEČNÍK, HRÁL JSEM SI S TÍM ZATÍM JEN ASI DVĚ HODINY

Dám příklad: Když zmáčknu tlačítko, tak chci, aby se sepnulo relé, ale pouze pokud je vypnutý druhý vypínač. Vypínač 2 tedy bude sloužit jako nějaký master, který bude blokovat tlačítko 1.

Přemýšlel jsem, jak to bude vypadat na sběrnici, protože ve chvíli vyslání telegramu z tlačítka 1 na sběrnici není znám stav tlačítka 2. Takže se to musí řešit asi tak, že relé bude číst všechny telegramy od tlačítka 2 a bude si lokálně ukládat jeho poslední stav a ve chvíli kdy přijde telegram od tlačítka 1, tak v závislosti na něm provede, či neprovede akci. Nemám ale tušení, tak toto chovaní nastavit v ETS5.

Tohle je jen takový nejjednodušší příklad, reálně asi nedává moc význam toto chtít, ale napadá mě spousta dalších případů, kdy bych podobné chování potřeboval.

Odpověď: 29. 04. 2020

oto KNX relé - tedy spínací akční člen - má běžně ve svém aplikačním programu také logické funkce. Proto bych navrhoval problém řešit jejich využitím. Při nastavení logické funkce AND je potřebné komunikačnímu objektu "logická funkce" přiřadit skupinovou adresu vypínače 2, přičemž skupinová adresa vypínače 1 je přiřazena hlavnímu pracovnímu komunikačnímu objektu "spínání". V parametrech logické vazby je potřebné nastavit inverzi, aby výsledné sepnutí bylo podle výše definovaného požadavku.

Lze využít také logickou funkci Hradlo s obdobným přiřazením skupinových adres. 

Kalendář akcí

Zprávy

Zobrazit vše

Copyright © 2018 KNX.cz | Webdesign: Tvorba web stránek - IR-webdesign