KNX národní skupina České republiky

KNX NG CZ je národní skupinou spolupracující s Mezinárodní asociací KNX. Hlavním cílem je šíření pravdivých informací o systému KNX jakožto jedinému celosvětově normalizovaného systému pro automatizaci budov.  

Více informací

SOUTĚŽ O NEJLEPŠÍ PROJEKT KNX INSTALACE

 Soutěž je zaměřena na komplexní projekty využívající systém KNX 

Více informací

Konference KNX Secure

18. září 2018 se uskutečnila konference KNX Secure. Vylosovaný účastník přebírá poukaz na plnou verzi softwaru ETS Professional.

 

Více informací

Seminář KNX Secure Brno, 8. 11. 2018

Chcete získat poukaz na software ETS5 Professional nebo na ETS Inside? Zúčastněte se semináře.

Více informací

Úspěšně proběhla konference KNX Secure

Úspěšně proběhla konference KNX Secure

Informace o konferenci KNX Secure konané 18. 9. 2018 v Praze

V přednáškovém sále č. 2 pražského výstaviště PVA v Praze-Letňanech při příležitosti veletrhu FOR ARCH 2018 proběhla 18. 9. 2018 konference

 

Bezpečná komunikace v KNX systémové instalaci

KNX Secure

 

Přednášky byly rozděleny do čtyř tematických okruhů.

 

První přednáška byla věnována shrnutí všech pravidel pro správné projektování a dodávku KNX systémových instalací, jak jsou partneři KNX seznamování v základních, a především v nástavbových kursech KNX. Při jejich dodržování je většina těchto instalací chráněna před přístupy ke komunikaci nežádoucími osobami.

 

Druhá část byla věnována principům zvýšeného zabezpečení před nežádoucím narušením komunikace uvnitř KNX instalací KNX Data Secure i před jakoukoli možností nepovolených vzdálených přístupů KNX IP Secure využíváním kódovaných přenosů všech informací a s nemožností využití nahraných telegramů k opakovanému uskutečnění jakékoli akce, o kterou by se pokoušel narušitel komunikace.

Následovaly konkrétní příklady přístrojů určených pro KNX Secure. Z větší části se jednalo o zabezpečené KNX/IP routery a rozhraní určené pro vzdálené bezpečné komunikace IP Secure. Ovšem nechyběly ani zabezpečené koncové přístroje jako akční členy, tlačítková rozhraní či kombinované snímače. Důležitou informací je fakt, že v jedné instalaci mohou vedle sebe spolehlivě pracovat zabezpečené i stávající nezabezpečené přístroje. Při požadavku na zvýšené zabezpečení komunikace tedy postačí doplnit např. dva zabezpečené přístroje.

 

          Poslední část byla věnována otázkám vazby KNX na internet věcí. Přednáška byla zaměřena nejen na princip internetu věcí, ale také na jeho důležitost v chytrých městech, pro chytrá měření apod.

          V průběhu všech přednášek probíhaly zajímavé diskuse k aktuální problematice.

          Závěrem konference proběhlo losování hodnotné ceny. Cenu – poukaz na bezplatnou licenci na software ETS5 Professional – předal předseda spolku KNX NG CZ Ing. Ullsperger spolumajiteli pražské firmy ProThermic.

 

 

Zobrazit všechny zprávy

Kalendář akcí

Zprávy

Zobrazit vše

Copyright © 2018 KNX.cz | Webdesign: Tvorba web stránek - IR-webdesign