Hledáte dodavatele své inteligentní instalace?
Jak postupovat při jeho výběru

Více informací
Hledáte dodavatele své inteligentní instalace?

Řízení energie s KNX
Od energetické efektivity k úplné správě v digitalizovaném světě

Více informací
Řízení energie s KNX

Hledáte dodavatele své inteligentní instalace?

Více informací
Hledáte dodavatele své inteligentní instalace?

Řízení energie s KNX

Více informací
Řízení energie s KNX

Dětská část nemocnice v Praze Motole

Převážně řízení osvětlení spoluprací sběrnic KNX a DALI. Na sběrnicích KNX jsou snímače pohybu a přítomnosti, snímače intenzity osvětlení a tlačítkové snímače určené pro manuální ovládání svítidel v daných prostorech. Na lůžkových odděleních jsou vizualizační panely pro centrální zobrazování a ovládání příslušných pater.

Činnost osvětlení v lůžkových částech:

Spínání na pohyb na chodbách:

 • Po zaznamenání pohybu snímač spíná svítidla s náběhem na plnou intenzitu během cca 2 s, po zaznamenání posledního pohybu vypíná za 5 minut plynulým poklesem intenzity během cca 2 s. Polovina svítidel spíná po zaznamenání pohybu na 100% a po ukončení zpožďovacího cyklu po ukončeném pohybu vypíná. Druhá polovina svítidel rovněž zapíná na 100%, ale vypíná na 20% intenzity osvětlení. Činnost každé poloviny osvětlení lze nezávisle na sobě zablokovat i odblokovat z LCD panelu MT 701.2 anebo tlačítkovými ovladači na chodbě, vedle stanoviště sester. Při nočním provozu, při zablokování druhé poloviny svítidel budou při pohybu svítit jen na 30% a budou vypínat na 10% intenzity osvětlení.
 • V herně/jídelně spíná osvětlení opět na pohyb, vždy v mezích 0 a 100%. Tlačítkovými ovladači lze zablokovat i odblokovat spínání na pohyb pro dvě sekce svítidel, nezávisle na sobě.

Osvětlení v místnostech s pobytem lékařů a sester:

 • Krátkým stiskem střídavě ZAP/VYP s postupným náběhem na plnou intenzitu během 0,7 s. Po zapnutí lze dlouhým nepřerušovaným stiskem ztlumit stropní svítidla (změna z maxima na minimum a také naopak během 4 s) na požadovanou hodnotu. Po vypnutí krátkým stiskem z nastavené hodnoty bude následujícím krátkým stiskem zapnuto na tuto hodnotu – tedy na hodnotu osvětlení, jaká byla nastavena před vypnutím – funkce paměťového stmívače. Svítidla nástěnná budou zapínat vždy na maximum, přičemž pro případné stmívání bude časová hranice mezi krátkým a dlouhým stiskem až 3 s).

Osvětlení na pokojích pacientů:

 • Spínání a stmívání (časová hranice mezi krátkým a dlouhým stiskem kolem 1,2 s). Zapíná se krátkým stiskem vždy na maximum.

Osvětlení v ostatních prostorech:

 • Krátkým stiskem ZAP/VYP. Zapíná vždy na maximální hodnotu osvětlení. Dlouhým nepřerušovaným stiskem (časová hranice mezi krátkým a dlouhým stiskem 1,5 až 3 s) lze snížit hodnotu osvětlení na požadovanou intenzitu. Po vypnutí se tato hodnota ruší – opětovné zapnutí na maximum.

Místní vizualizace LCD panelem dovoluje kontrolu pracovního stavu a ovládání všech svítidel na oddělení.

Osvětlení ostatních částí:

Spínání na pohyb:

 • Po zaznamenání pohybu snímač (může registrovat pohyb až do vzdálenosti cca 8 m) spíná svítidla s náběhem na plnou intenzitu během 2 s, po zaznamenání posledního pohybu vypíná za 2 minuty plynulým poklesem intenzity během 2 s.

Osvětlení na pokojích s lékaři a dalším odborným personálem:

 • Krátkým stiskem střídavě ZAP/VYP s postupným náběhem na plnou intenzitu během 0,7 s. Po zapnutí lze dlouhým nepřerušovaným stiskem ztlumit stropní svítidla na požadovanou hodnotu. Po vypnutí krátkým stiskem z nastavené hodnoty bude následujícím krátkým stiskem zapnuto na tuto hodnotu – tedy na hodnotu osvětlení, jaká byla nastavena před vypnutím – funkce paměťového stmívače. Svítidla nástěnná – zapnutí vždy na maximum.

Osvětlení v ostatních prostorech:

 • Krátkým stiskem ZAP/VYP. Zapíná vždy na maximální hodnotu osvětlení. Dlouhým nepřerušovaným stiskem (časová hranice mezi krátkým a dlouhým stiskem 3 s) lze snížit hodnotu osvětlení na požadovanou intenzitu. Po vypnutí se tato hodnota ruší – opětovné zapnutí na maximum.

Svítidla jsou umístěna v celkem 150 DALI liniích. Instalace sestává ze 66 KNX linií, každá linie je prostřednictvím KNX/IP routeru připojena k páteřní IP linii, na které je centrální vizualizace. 

Centrální vizualizace:

 • 1 x 24 h – Kontrola chyb na DALI sběrnicích (předřadník, světelný zdroj)
 • Nanejvýše pouze zobrazení pracovního stavu (Zapnuto/Vypnuto) – bez možnosti ovládání 
 • V některých specifických případech je možné centrální ovládání

 

Projekce a dodávka: Techniserv spol. s. r. o., Moskevská 86, 100 00 Praha 10

Další informace:  info@techniserv.cz

 

 

 

 

 

 

Kalendář akcí

Zprávy

Zobrazit vše

Kontaktujte nás

Předmět dotazu:*
Jméno:*
Telefon:*
E-mail:*
Web

Vaše zpráva:*

 

 

Ochrana osobních údajů

Osobní data předávaná ve formuláři s dotazem jsou využita pouze k vyřízení dotazu a dále nejsou ukládána či archivována.

Copyright © 2018 KNX.cz | Webdesign: Tvorba web stránek - IR-webdesign