Ohlédnutí za veletrhem
Amper 2023

Více informací
Ohlédnutí za veletrhem

Ohlédnutí za veletrhem

Více informací
Ohlédnutí za veletrhem

Spolek KNX národní skupina ČR na výstavě ForArch 2021

Vyimečný stav zapříčiněný epidemickou situací v uplynulých 18 měsících omezil „všechno“ a bohužel omezil i aktivity našeho spolku. O to více nás těší, že můžeme informovat o akci, která nebyla on-line, která se konala skutečně a které se spolek účastnil. Jedná se o ForArch, výstavu ve dnech 21. až 25. 9. na pražském výstavišti v Letňanech. Původním a dodnes hlavním zaměřením ForArchu je stavební část budov, ale během let se k čistým stavebním profesím nabalily i doprovodné technologie včetně elektroinstalace. Na což si zvykli i návštěvníci, kteří dopředu počítají s tím že uvidí co je v elektroinstalacích nového a zajímavého pro stavbu nebo rekonstrukci jejich bydlení.

Náš spolek KNX národní skupina ČR se sice prezentuje pravidelně na výstavě Ampér, ovšem z důvodu jeho už druhého zrušení bylo s povděkem přijato pozvání spolkového člena, společnosti HDL Automation s.r.o, která na svém stánku vystavovala systémy pro automatizaci budov. Spolek se prezentoval demo panelem - funkčním poutačem KNX ve formě symbolického domu ovládaného systémem KNX a také letáky o systému i činnosti spolku.  Návštěvníci měli dále možnost přihlásit se k odběru newsletteru spolku KNX, který se připravuje (poznámka: k odběru newsletteru se můžete přihlásit i zde: https://www.knxcz.cz/newsletter). Zdá se, že poutač naplnil poslání, totiž budit pozornost kolemjdoucích a zájemce informovat v první řadě o existenci KNX a jeho výjimečném postavení mezi řadou dalších systémů k automatizaci budov. Poutač je vybaven přístroji, které darovali členové spolku a je také opatřen jejich logy. Samotná montáž a nastavení bylo zajištěno spoluprací s VUT. Pod vedením inženýra Bátory (VUT) byl v rámci studentské semestrální práce na fakultě architektury vypracován návrh panelu a po realizaci návrhu bylo předmětem další  semestrální práce  elektrické zapojení a částečné naprogramování funkcí prvků KNX.  V tuto chvíli chybí doprogramovat pokročilé funkce jako jsou dynamické scény a vzdálené ovládání. Po dokončení nastavení panelu bude panel použit k propagaci jak našeho spolku tak i systému KNX na výstavách, konferencích atd.

Jiří Ullsperger

Předseda spolku KNX NS CZ

Zobrazit všechny zprávy

Kontaktujte nás

Předmět dotazu:*
Jméno:*
Telefon:*
E-mail:*
Web

Vaše zpráva:*

 

 

Ochrana osobních údajů

Osobní data předávaná ve formuláři s dotazem jsou využita pouze k vyřízení dotazu a dále nejsou ukládána či archivována.

Copyright © 2018 KNX.cz | Webdesign: Tvorba web stránek - IR-webdesign