Hledáte dodavatele své inteligentní instalace?
Jak postupovat při jeho výběru

Více informací
Hledáte dodavatele své inteligentní instalace?

Řízení energie s KNX
Od energetické efektivity k úplné správě v digitalizovaném světě

Více informací
Řízení energie s KNX

Hledáte dodavatele své inteligentní instalace?

Více informací
Hledáte dodavatele své inteligentní instalace?

Řízení energie s KNX

Více informací
Řízení energie s KNX

Videa s rozhovory o dílčích tématech, souvisejících s řešením některých otázek kolem KNX

Názor uživatele KNX systémové instalace na úspory energií v domě vybaveném touto instalací:

U nás všechny systémovky mají toto pořadí: úspora, komfort, budoucí rozvoj. Přičemž jak zjišťuji, tak komfort je vysvětlován u každého jinak. Pro mne je okamžité přitopení dle potřeby normální služba. Stejný proces se dřevem, či uhlím si nedokážu představit. Přesto stále slýchávám, že někdo rád hází uhlí a proto je systémovka zbytečným komfortem pro zbohatlíky. Jak jsem již uvedl k předmětu tématu. Systémovka šetří, když umí ovládat spotřebiče rychleji a ve správnou dobu než sám uživatel.

 

Poznatky z veletrhu Light & Building 2018:

Nejrozšířenější systémová elektroinstalace KNX se musí svou konstrukcí přizpůsobovat světu stejně, jako všechny nové konkurenční alternativy. Internet věcí každoročně generuje tisíce nových připojitelných zařízení a výrobci chytrých instalaci se snaží přizpůsobit. KNX je svou robustnostní a stabilitou často označován za méně dynamické řešení. Co je na tom pravdy? Myslíte, že je u systému tak velkého rozsahu vhodnější dynamika na úkor bezpečnosti?

Programování systému easy link od firmy HAGER:

Stále více lidí, kteří přemýšlí o rekonstrukci či stavbě domu nebo bytu, uvažuje o přípravě nebo přímo realizaci takzvaného chytrého domu. Mezi mnoha možnostmi, jak vybavit svůj dům tak, aby snesl název „chytrý“ a který by reflektoval moderní požadavky na bydlení v podobě řízení procesů v objektu a především ve zvýšení komfortu, vyčnívá systém easy od společnosti Hager. Stojí na základech celosvětového systému KNX.

 

Vyhlášení soutěže o nejlepší projekt KNX za období 2016 - 2017:

KNX národní skupina České republiky, z. s. vyhlašuje soutěž o nejlepší realizovaný projekt systémové elektrické instalace využívající techniku KNX. Hlavním hodnotícím kritériem není velikost instalace, ale co nejvyšší počet různých funkčních oblastí v instalaci zúčastněných. Soutěže se může zúčastnit každý KNX Partner z České republiky. Do soutěže budou zařazeny projekty realizované na území České republiky v období od 1. 1. 2016 do 31. 12. 2017. Soutěž bude vyhodnocena během první poloviny roku 2018. Podrobné informace o této soutěži jsou na www.knxcz.cz a www.knx.org/cz. Sídlo spolku: Technická 3058/10, 616 00 Brno, kontakt: sekretar@knxcz.cz.

 

Rozhovor s Ing. Klabanem o členství firmy TECO v KNX NG CZ: 

TECO s Foxtrotem ve skupině KNX? Národní asociace KNX je samosprávná, dobrovolná, nepolitická a nezisková organizace, sdružující členy na základě společného zájmu v oblasti využití mezinárodně normalizovaného systému inteligentní elektrické instalace KNX. Tolik ze stanov. Proto nás tato zpráva překvapila. Možná o to víc, že někteří výrobci komponent KNX v asociaci chybí a na druhou stranu se přihlašují tvůrci jiných systémů. Jak to tedy je?

 

Hodinová diskuse o propojení  soustavy FOXTROT s KNX: 

02:10 V jakých oblastech je KNX dominantní? 04:56 Kde je dominantní systém Foxtrot

 

Jak nahradit nepřítomného integrátora systémové instalace? 

 

Pravděpodobnost napadení systémové instalace

 

Jaká je vlastní spotřeba systémové instalace

 

Jaká je pravděpodobnost poruchy v systémové instalaci ve srovnání s klasickou instalací

 

Budou opravitelné či vyměnitelné prvky systémových instalací i po řadě let?

 

Lze pojistit systémovou instalaci KNX?

Domnívám se, že by mělo být možné pojistit systémovou instalaci stejně jako instalaci klasickou.

 

Jaká je záruka na systémovou instalaci?

Kdy použít KNX systémovou instalaci?

 

Kritická místa v systémových instalacích, která mohou být příčinou poruchy

 

Hodinový rozhovor Ing. Königa a Ing. Kunce o KNX na sklonku roku 2011:

Zajímáte se o systémové instalace a chcete se o nich dozvědět to nejnovější? V čem jsou výhody pro komerční budovy a jak efektivní je využití KNX v běžných domácnostech? Na co nehledí investoři v Česku a proč se naopak zahraniční investor nespokojí s budovou s energetickou třídou B? Co umí nový triton, kolik funkcí se dá naprogramovat na jedno tlačítko a k čemu je dobrý snímač přítomnosti? Kde najdeme veřejně přístupné budovy, ve kterých si lze prohlédnout systémovou instalaci KNX?

 

Základní kursy KNX v ABB Elektro Praga Jablonec nad Nisou:

Jak vypadá školení KNX v ABB EPJ Jablonec nad Nisou? 

 

Záznam hodinové diskuse o historii KNX:

Úvodní díl do oblasti systémových instalací. V tomto díle se dozvíte kde se na světě vzaly. Co vedlo odborníky vyvíjet tyto konstrukce? Byl to vojenský účel? Jakou roli tehdy hrál při vývoji Sovětský svaz a Amerika? Dnes s Josefem Kuncem, Martinem Formánkem a Milanem Burešem.

 

Pozvánka na jednání o zakládání spolku KNX národní skupina České republiky:

Všichni příznivci mezinárodně normalizované systémové KNX instalace jsou zváni na konferenci k založení Národní asociace KNX. 

 

Ovladač ABB priOn při řízení celé řady funkcí v rodinném domě:

Znáte sytém centrálního ovládání ABB-priOn? Intuitivní a přehledná obsluha, volně programovatelné menu, modulární koncepce s řadou variabilních doplňků. 

 

Dotykové zrcadlo slouží jako ovladač pro řízení funkcí v KNX systémové instalaci:

Zrcadlo se nyní stává multifunkčním zařízením. Už se v něm pouze nevidíme, ale můžeme pomocí dotykové obrazovky a systému KNX ovládat celý objekt. Se zrcadlem můžeme také přehrávat videa, surfovat po internetu nebo si pustit svůj oblíbený pořad v televizi. Speciální povrch zajišťuje co nejmenší otisk prstu, aby zrcadlo bylo stále čisté. 

 

KNX ovladače představované na veletrhu For Arch 2011:

Prezentace ovladačů pro systémy KNX je velmi rozsáhlá, ale jsouzde opravdu  tynejzajímavější kousky, které ABB nabízí. Mimo designu Busch triton, který používá nejvíce uživatelů a který má na trhu podíl až 50%, je nutné připomenout řadu Prion, které září do okolí svým luxusem, ale také střední řadu ovladačů a také dotykové panely, které mají opravdu mnoho funkcí.

 

Kalendář akcí

Zprávy

Zobrazit vše

Kontaktujte nás

Předmět dotazu:*
Jméno:*
Telefon:*
E-mail:*
Web

Vaše zpráva:*

 

 

Ochrana osobních údajů

Osobní data předávaná ve formuláři s dotazem jsou využita pouze k vyřízení dotazu a dále nejsou ukládána či archivována.

Copyright © 2018 KNX.cz | Webdesign: Tvorba web stránek - IR-webdesign