KNX národní skupina České republiky

KNX NG CZ je národní skupinou spolupracující s Mezinárodní asociací KNX. Hlavním cílem je šíření pravdivých informací o systému KNX jakožto jedinému celosvětově normalizovaného systému pro automatizaci budov.  

Více informací

SOUTĚŽ O NEJLEPŠÍ PROJEKT KNX INSTALACE

 Soutěž je zaměřena na komplexní projekty využívající systém KNX

Přihlaste svůj projekt a získejte bezplatně licenci na software ETS5 Professional

Více informací

ÚSPĚŠNÁ ÚČAST NA VELETRHU AMPER 2019

Děkujeme všem návštěvníkům stánku KNX NG CZ, kteří během veletrhu AMPER 2019 diskutovali otázky související s jejich prací při projektování, dodávkách, oživování i údržby KNX instalací.

Více informací

Prezentace systému KNX na konferenci KART 2019

Prezentace systému KNX na konferenci KART 2019

 Prezentace systému KNX a KNX národní skupiny ČR na 46. konferenci KART Brno

Pořadatelem akce byl Moravský svaz elektrotechniků. 

                     
Konference se zúčastnilo více než 60 elektrotechniků. 

Velká pozornost byla věnována nově vydávaným normám, bez nichž nelze vytvářet skutečně bezpečné a kvalitní elektrické instalace. Během progarmu vystoupil také sekretář spolku KNX NG CZ s aktuálními informacemi o systému KNX se zmínkami o chybách, jichž se z neznalosti systémových instalací dopouštějí projektanti i elektromontéři. Přitom postačí blíže se seznámit s KNX na stránkách spolku knxcz.cz nebo pro podrobnější informovanost absolvovat KNX základní kurs. Snadnější dostupnost těchto kursů nabízí také nově otevřené certfikační školicí centrum při VUT FEKT Brno, které doplňuje již tři působící centra (Jablonec nad Nisou, Ostrava, Zlín).

V následné diskusi byly probírány především otázky související se srovnáním KNX a systémů nabízených vždy jen jedním výrobcem.

V dalších přednáškách byli účaastníci informováni o stále se vyskytujících chybách souvisejících s nedodržováním bezpečnosti práce, vedoucím i ke smrtelným úrazům elektrickým proudem a také o současných trendech ve zvyšování ochrany elektrických zařízení před účinky přepětí.

 

 

 

 

 

 

 

Zobrazit všechny zprávy

Kalendář akcí

Zprávy

Zobrazit vše

Copyright © 2018 KNX.cz | Webdesign: Tvorba web stránek - IR-webdesign