I letos budeme na veletrhu Ampér

Více informací
I letos budeme na veletrhu Ampér

I letos budeme na veletrhu Ampér

Více informací
I letos budeme na veletrhu Ampér

ABB RoomTouch®

 

ABB RoomTouch® je kapacitní multifunkční ovládací prvek pro chytré ovládání místností v obytných domech a komerčních aplikacích, jako jsou hotelové pokoje, kanceláře, lékařské ordinace atd. ABB ABB RoomTouch® v sobě spojuje minimalistický design s intuitivním ovládáním pomocí tenké, 5palcové obrazovky. RoomTouch® je super tenký (pouhých 11 mm), má elegantní kovový rám a vysoce kvalitní skleněný displej. K dispozici je ve stylovém černém nebo bílém provedení. V roce 2020 získal prestižní ocenění Red Dot Award za vynikající produktový design. Uživatelsky přívětivé ovládání se snadnou a intuitivní ikonografií snižuje složitost zařízení a umožňuje snadné provádění každodenních činností v chytrém bydlení – od osvětlení, žaluzií, scén, časových programů až po řízení teploty, zpracování dat z meteorologické stanice – vše ovládané pomocí jednoho zařízení. Všechny funkce lze snadno ovládat jemným přejetím nahoru, nebo dolů (např. ovládání žaluzií). Jediným dotykem lze aktivovat personalizované pokojové scény, jako je například filmové prostředí (zatažení žaluzií a ztlumení světel). V panelu je možné také procházet nabídku a kliknutím potvrdit zvolené funkce (např. rozsvícení světel).

  

 

Pro úsporu energie je zařízení vybaveno rychlým pohotovostním režimem, displej se automaticky rozsvítí, pokud zaznamená přítomnost pohybu ve svém okolí. Zařízení umožňuje i nastavení denního a nočního režimu, které lze sladit s osvětlením místnosti.

Před instalací se uživatelé mohou rozhodnout, zda chtějí ABB RoomTouch® nainstalovat na šířku nebo na výšku.

Vlastnosti zařízení:

 • Až 30 ovládaných prvků
 • Možnost manuálního ovládání funkcí a předdefinovaných scén
 • Akustická a haptická zpětná vazba
 • Integrovaný senzor přiblížení a jasu
 • Integrovaný regulátor pokojové teploty
 • Antireflexní režim pro použití ve tmě
 • Integrovaný binární vstup
 • Integrovaný vstup pro externí teplotní senzor

 

 

Nové akční spínací členy od ABB

Přepněte na chytřejší zítřky

                 
   
   

Spínací akční členy řady Combi

Celkem 9 výrobků z řady Combi v sobě kombinujedvě funkce: spínání a ovládání žaluzií. Ideálnívyužití naleznou nejen v rezidenčních aplikacích,kde nabídnou maximální flexibilitu.
 
 
 
   

Standardní spínací akční členy

Řada 12 výrobků je standardním řešením pro potřeby spínání osvětlení a spotřebičů hlavně v administrativních a komerčních budovách. Během vývoje jsme se zaměřili na poskytnutí nákladově optimalizovaného výběru produktů, které odpovídají potřebám těchto projektů.
 
     
 
     

Profesionální spínací akční členy

Profesionální řada spínacích akčních členů zahrnuje celkem 8 typů vyráběných pro spínání kapacitních zátěží. Tyto produkty byly vyvinuty pro náročné požadavky průmyslových aplikací.
 
 

 

Akční členy spínací/žaluziové – řada Combi

Nová řada celkem 9 kompaktních spínacích akčních členů ABB i-bus® KNX Combi s velkým počtem spínaných kanálů nastavitelných pro spínání či ovládání žaluzií jsou flexibilním řešením nejen pro rezidenční aplikace.

Flexibilita kombinovaná s kompaktním designem

Nové kombinované spínací akční členy ABB i-bus® KNX nabízí spínání a ovládání žaluzií. Dva kanály lze nastavit pro jedno ovládání žaluzií nebo pro spínání dvou svítidel. Tímto řešením získáte více modulového prostoru pro další přístroje. Ideální pro aplikace v rezidenčních projektech. Spínací akční členy ABB i-bus® KNX řady Combi reagují na dynamické požadavky a umožňují kdykoliv následné změny funkce. Zároveň poskytují další úroveň bezpečnosti s možností deaktivace ručního ovládání, která chrání před neoprávněnou manipulací. Díky širokému výběru z možných proudových zatížení a počtu kanálů, které kombinované spínací akční členy nabízejí, poskytují nejširší nabídku flexibilních přístrojů na trhu. Vyvinuty a vyrobeny v Německu dle nejvyšších standardů kvality. Spínací akční členy ABB i-bus® KNX řady Combi jsou přizpůsobeny na různorodé požadavky projektování budov.

 

Hlavní přednosti

 • Volitelná funkce spínání a ovládání žaluzií
 • Vysoký počet spínaných kanálů na modulovou šířku přístroje
 • Vhodné i pro vícefázový provoz
 • Snadné uvedení do provozu díky šablonám a centrálním skupinovým objektům

 

Akční členy spínací – řada Standard

 

Řada spínacích akčních členů Standard nabízí širokou škálu komponentů splňujících i ty nejnáročnější požadavky na spínání v současných projektech komerčních objektů.

Díky široké nabídce zařízení s různým počtem výstupů (2 až 12) si zákazníci mohou vybrat akční člen dokonale odpovídající jejich požadavkům, což umožňuje optimalizaci prostorových nároků ve skříni rozvaděče.

Všech 12 typů přístrojů nabízených v řadě Standard je určeno pro použití v moderních budovách a díky přednastaveným hodnotám a centrálním funkcím umožňují nákladově a časově efektivní uvedení systému do provozu. Díky šroubovým svorkám a montáží a demontáží na DIN lištu bez použití nástroje je instalace těchto přístrojů velice jednoduchá.  

 

Akční členy spínací – řada Professional

Akční spínací členy ABB i-bus® KNX z řady Professional jsou přístroje schopné spínat zátěže kapacitního charakteru s možností funkce měření spotřeby energie určené pro nejnáročnější aplikace. Řada Professional zahrnuje 8 přístrojů určených pro velké komerční projekty. Akční spínací členy z této řady jsou schopny spolehlivě spínat i vysoké zátěže kapacitního charakteru až do 20 A (C-load).

Řada Professional umožňuje zákazníkům optimalizovat spotřebu energie díky integrovaným funkcím pro měření, monitorování a řízení spotřeby. Díky tomu je možné mít pod kontrolou spotřebu dokoce i na té nejnižší úrovni a řídit tak toky energie bez omezení funkčnosti.

Při parametrizaci akčních spínacích členů řady Professional mohou uživatelé naprogramovat nastavení nebo scény tak, aby byla spotřeba energie maximálně efektivní. Například svítidla je možno vypnout, pokud nejsou potřebná, aby se snížila zbytečná spotřeba energie a následně se zabránilo vyšším odběrům např. při vysokém cenovém tarifu elektřiny. Alternativně mohou uživatelé snížit zátěž, pokud používají napájení z baterie, čímž se zvyšuje výdrž baterie.

 

 

Podrobné informace o všech ABB produktech pro sortiment KNX lze nalézt na webové stránce ABB

případně v novém katalogu 

 

 

Kalendář akcí

Zprávy

Zobrazit vše

Kontaktujte nás

Předmět dotazu:*
Jméno:*
Telefon:*
E-mail:*
Web

Vaše zpráva:*

 

 

Ochrana osobních údajů

Osobní data předávaná ve formuláři s dotazem jsou využita pouze k vyřízení dotazu a dále nejsou ukládána či archivována.

Copyright © 2018 KNX.cz | Webdesign: Tvorba web stránek - IR-webdesign